2009 óta szerettünk volna kisbabát, és bár orvosilag mindkettőnket egészségesnek nyilvánítottak, a várva várt gyermekáldás sajnos elmaradt. Megbeszéltük a párommal és úgy döntöttük, inszeminációs beavatkozásnak vetem alá magam, de mindhárom alkalommal eredménytelen lett. A következő reménysugarat a lombik program jelentette. Nagyon akartuk, hogy sikerüljön, de minden küzdelmünk ellenére, a kis életek nem akartak megtapadni. A továbbiakban sem biztattak túl sok jóval, nagyon el voltunk keseredve, teltek az évek és egyre kilátástalanabbnak láttuk a helyzetet.
Felkaptam a fejem, lehet, hogy segíthet nekünk is? Ez új volt számunkra. De azt gondoltam, kell még adnunk egy esélyt magunknak. Bejelentkeztem. Vargha Zsolt vizsgált meg, és azt mondta, semmi probléma. Kicsit a sok hormontól, gyógyszertől még tiltakozik a szervezetem, de sikerülni fog.
Egyénre szabott kezeléseket írt elő nekem, amelyeket szigorúan betartottam. Nagy lelkesedéssel vágtunk bele, hinni akartam, hogy ezúton sikerülni fog. Persze nem volt minden zökkenőmentes, első körben a hormonrendszert kellett helyreállítani, ami a sok beavatkozás miatt, teljesen felborult. Majdnem egy évig jártam kezelésekre kisebb nagyobb szünetekkel. Voltak pillanatok, amikor elfogyott a türelmem és majdnem feladtam, ilyenkor az intézet dolgozói kezelésbe vették a lelkemet és újra meg újra átsegítettek a mélypontokon, mert itt a terápia során a lelkünkre is figyeltek. Nem engedték, hogy elcsüggedjek, mindvégig biztattak.
És egyszer csak megtörtént a csoda, február 3-án teljesen természetes úton megfogant a kisbabánk, szó szerint áldott állapotba kerültem. Nagy volt az öröm és után jött a természetes kétségbeesés, hiszen nem voltam már nagyon fiatal, milyen lesz a terhesség 38 évesen? Vargha Zsolt megnyugtatott. Azt mondta, fájdalom és rosszullét mentes, mert ez az állapot az élet velejárója, a legtermészetesebb dolog. És igaza lett. Örömteli hónapok vártak rám. Sikerült olyan nőgyógyászt is találnom, aki a koromra való tekintettel gondoskodott rólam. Mondták is többen, ilyen korban ilyen simán nagyon kevesen szülnek.
November 7-én, a párom csodálatos támogatása mellett világra hoztam kisfiunkat Leventét.
Rögös volt az út, de megérte, édesanya lettem, Levente gyönyörű kisbaba aki bearanyozza napjainkat, amikor csak ránézünk melegség önti el szívünket.
Hálás köszönettel,
Cs.Cecilia és Cs. Zsolt